V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024 r.

1. V Niedziela Wielkanocna – Msze św. dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 , 15.00. W przyszłą niedzielę o poprowadzenie różańca proszę niewiasty.

2. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek i sobotę o godz. 7.00, w pozostałe dni o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu:
we wtorek – rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Chciejmy licznie uczestniczyć i oddać cześć Matce Bożej. W tym pięknym miesiącu. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. godz. 7.00, a w niedziele o godz. 15.00. Zgodnie z tradycją śpiewajmy Litanie Loretańską przy kapliczkach i w naszych rodzinach.
w czwartek – I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź od godz. 17.00. Wyjazd do chorych (w czwartek) od godz. 15.00.
w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 15.00 wraz z majówką. W ten majowy weekend niech na naszych domach zawiśnie flaga narodowa. Niech będzie to wyrazem naszego patriotyzmu i miłości do naszej Ojczyzny.
w sobotę – św. Floriana, męcz. Za tydzień w niedziele na Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się szczególnie za naszych strażaków z racji przypadającego wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków. I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające z majówką o 7.00. O prowadzenie różańca wynagradzającego proszę Akcję Katolicką.

4. Dziękuję za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby parafii. Również za ofiary indywidualne na docieplenie kościoła: (Stefania Kabat, Tadeusz Sanek) Modlę się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność. Niech Bóg błogosławi Wam w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym.

5. Bóg zapłać za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu i ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać za sprzątanie cmentarz. W sobotę do sprzątania zapraszam rodziny: Chlupka, Lichocki, Wielbłąd, Stefanczyk.

6. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.

Wszystkim parafianom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na najbliższy tydzień.