Logo DSM

DSM – Dziewczęca Służba Maryjna jest to wspólnota parafialna w Kościele. Należą do niej dziewczęta, zazwyczaj w wieku szkoły podstawowej lub starsze, które zgłosiły chęć przynależenia do tej grupy i zawierzenia swojego życia Maryi. W naszej parafii DSM bierze udział w różnego rodzaju procesjach, niosąc feretron, w każdą środę uczestniczą w nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w różnych nabożeństwach maryjnych.

Ich głównym zadaniem jest służba Maryi, czyli głoszenie i rozpowszechnianie Jej życia i postawy. Robią to poprzez swoje przykładne życie, dając wzór rówieśnikom.

W kościele dziewczyny z DSM można rozpoznać po specjalnym stroju. W naszej parafii noszą one niebieskie pelerynki z naszytą, białą literą “M”.

Patronami Dziewczęcej Służby Maryjnej są Najświętsza Maryja Panna oraz Maria Goretti.

Hymn DSM

Maryjo, ja Twe dziecię o podaj mi Swą dłoń,
Od złego mnie w tym świecie, od grzechu Matko broń.

Ref: Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas,
Matko, Matko, bądź z nami, w każdy czas /2x/.

O, tkliwe Twoje oczy, ku dzieciom Matko, zniż,
Gdy niemoc serce tłoczy, Ty je pociągnij wzwyż.

Ty płoniesz blaskiem słońca, rozpraszasz świata mrok,
Niech w obraz Twój bez końca, utkwiony mamy wzrok.

Jak dołączyć do DSM?

Jest to bardzo prosta droga. Wystarczą chęci, żeby zawierzyć się Matce Bożej i być gotowym do służby. Kolejnym krokiem jest zgłosić swoją gotowość.