Ogłoszenie ks. proboszcza

W ZWIĄZKU Z DEKRETEM BISKUPA DIECEZJALNEGO
OBOWIĄZUJĄCYM OD 25 MARCA AŻ DO ODWOŁANIA

1. W kościele nie może przebywać więcej niż pięć osób

2. Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). (Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących (np. kościelny, organista, kleryk) mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego oraz zamawiające intencję mszalną, które chęć swojego uczestnictwa zgłosiły uprzednio proboszczowi miejsca).

3. Dotyczy to także Mszy św. żałobnej w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego.

4. Posługa chorym i w podeszłym wieku zostaje ograniczona do przypadków niebezpieczeństwa śmierci. Nie będzie zatem objazdu do chorych z okazji I piątku czy z okazji świąt.

5. Nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej

6. Spowiedź święta indywidualnie jest możliwa po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z kapłanem i zachowaniem środków ostrożności.

7. Przypominam, że zawsze ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla uzyskania stanu łaski uświęcającej wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej” (KPK kan. 916).

8. Kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych dzwonić na parafialny numer 14645 2546 lub 691930367